Graham Band

poznaj nas

Graham Band powstał w styczniu 2002 roku z pomysłu gitarzysty i basisty. Trzy pierwsze lata od powstania można określić jako kształtowanie się składu bandu. W tych latach jego członkami byli również: Paweł Kuźniar, Tomek Oskwarek, Wojtek Bieniek oraz Mirek Oskwarek.

 

Pasja grania oraz otwartość na różne style muzyki pozwoliły na wykreowanie żywiołowego brzmienia zespołu. Pięcioosobowy skład grupy umożliwia wykonywanie muzyki na żywo i przez to nadaje jej oryginalny charakter, co w połączeniu z bardzo zróżnicowanym repertuarem i dużym temperamentem muzyków niezależnie od upodobań i wieku słuchacza gwarantuje pozytywne odczucia muzyczne, a wraz z tym dobrą zabawę przy GB.

KrzysztofKubacki.

saksofonista + wokalista

Trzy saksofony, prawdopodobnie tylko dziesięć palców i On jeden… Zanim na stałe połączył swoje siły z GB grywał już w kilku zespołach doskonaląc swój warsztat muzyczny.. Jest On również w szczęśliwym związku małżeńskim oraz w zespole – prawie od prapoczątku. Dziękujemy Ci Kenny !

RobertStarzec.

klawiszowiec - akordeonista

Muzyczny eksplorator, poszukiwacz, badacz: dźwięku, jego barwy, strumienia, a także tolerancji i silnej woli swojego aktualnego brata – Andrzeja. Rola Roberta w zespole jest nie do opisania. Wszelkie próby stawienia czoła temuż zadaniu stały się li tylko pętami krępującymi nad wyraz barwna postać wszechstronnego pianisty, klawiszowca, a przede wszystkim wspaniałego kolegi. Ponadto Roberta ręce dysponują jeszcze jedną nadzwyczajną umiejętnością, za pomocą której w stan oniemienia wprowadza nawet, a może przede wszystkim, niewiasty – otóż wielką pasją i życiowym hobby Roberta poza muzyką jest… fryzjerstwo. Ale o tym najlepiej przekonać się samemu. Data produkcji: 3 czerwca 1987, Myślenice. Data ważności: zawsze – gotowy do spożycia. Aha, szczęśliwie żonaty.

MichałWojtusik.

perkusista + wokalista

Spełniony, ale wciąż marzyciel, optymista; w zespole w zasadzie od kilku chwil. Ani piękny, ani młody, jeszcze nie muzyk, ale już nie techniczny – czyli perkusista. Z zamiłowania leniwiec, z wykształcenia kulturoznawco-polonista. Związany z muzyką: nierozerwalnie, na stałe, od dawna, szybko, w zasadzie, poprzez pianino, perkusję … szesnaście. Z Ciechanowa! A nie z Warszawy. No. Przyjezdny Krakowianin. Zapracowany. Blondyn. Zakochany, bardzo szczęśliwie!

AndrzejStarzec.

gitarzysta + wokalista

W zasadzie nieobdarzony pseudonimem artystycznym winien go jak najszybciej przyjąć. Jednym z pierwszych, które cisną się na usta mógłby być MOTOR – prawdziwa jednostka napędowa zespołu. Solówek Andrzeja nie powstydziłby się nawet Adam Sztaba, którego twórczością nawiasem mówiąc żywo zainteresowany jest rzeczonych solówek wykonawca. Prywatnie Andrzej to pomysłodawca, współautor i manager dwójki wspaniałych przyszłych gwiazd sceny muzycznej – Jakuba i Błażeja. Zodiakalnie rzecz ujmując chodzi tyłem od 1981 roku. W zespole: od początku, do końca, o jeden dzień dłużej, całym sercem, rękami, głową (dużą i produktywna nad wyraz). Zmienia może i struny, ale nie pasje, którymi zdecydowanie są rodzina, muzyka i gitara!

KrzysztofŚwiatłoń.

basista

O Nim w zasadzie nie ma sensu pisać, bo i tak wszystkich zagłusza. Informując może tylko co poniektórych, bardziej dociekliwych dodamy, iż wybierając się na jakiekolwiek spotkanie z Krzyśkiem trzeba być przygotowanym na wszystko, a w szczególności na… osobisty czar, wdzięk, miłą aparycję i ewentualną pomoc przy przenoszeniu okropnie wielkiego pieca basowego! Pomoc oczywiście zawsze honorowana jest ciepłym i niezwykle uroczym „Dziękuję!”. No właśnie, Krzysztof posiada wyjątkowo interesujący głos, ale o powodach użycia przeze mnie słowa „interesujący” pisać nie będę. Tak, Krzyśko gra śpiewając, albo… śpiewa grając. Tego jeszcze nie wiadomo, zatem najlepiej przekonać się osobiście – na koncercie.